1979 Tekirdağ doğumlu olan Bilge Öztekin 2009 yılında kendi içindeki potansiyeli keşfeden özel biriyle tanışır. Pozitif enerji ve bilinçaltını keşfetme yolculuğu kendisinin keşfedilmesiyle başlar. Bu yolculukta ' Kendisine rehberlik etmeyen kimseye rehberlik edemez" mottosuyla hareket ederek ilk önce kendine koçluk üzerine bire bir eğitim alır. Aldığı özel eğitimler önce kendisine şifa olur.

  Bilge Öztekin, çalışmalar yaptıkça kendi içindeki enerji potansiyelini fark ettikçe tek bir eğitimle kendisini sınırlandırmaması gerektiğini düşünür. Gerek aldığı eğitimlerle gerekse de yaptığı bilimsel araştırmalarla birçok ekolden faydalanır. Aldığı eğitimler ağırlıklı olarak NLP ve pozitif enerji üzerinedir
   2009 yılında kendine koçluk çalışmasıyla başlayan eğitimin ardından Kişisel Gelişim’de NLP’ nin babası olarak nitelendirilen Oğuz Saygın’dan Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak hayat yolculuğunu taçlandırır. İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde  Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimleri, (A.C Uluslararası Koçluk Eğitimi)  Nlp Eğitimleri almıştır.Sürekli araştıran, okuyan ve kendini geliştiren Öztekin, aynı zamanda The Society Of NLP lisans diplomasınada sahiptir.  Richard Bandler in kurucusu olduğu The Society of Nlp Eğitimi lisansı ile Nlp Uzmanlık yolculuğuna devam etmektedir. Türkiyede ve Dünyada onaylanan Pozitif Alfa Bioenerji ekolünü kuran Kenan BOYRAZ dan Alfa Bioenerji eğitimleri alarak Bilinçaltı çalışmalarına katkıda bulunmuştur.
    Öztekin, aldığı eğitimler sırasında Osho’ nun yanında 4 sene yaşamış Guru Jem ile beraber eğitim alma şansını da elde etti. Enerjisi, aurası, meditasyon yeteneği ve çakralarının doğuştan gelen etkisi, Guru Jem tarafından da farkedildi. Guru Jem tarafından inisiye edildi ve bilinçaltı tekniklerinde daha da ileri seviyeye geldi.
     Öztekin, her aldığı eğitimde 'özel öğrenci'  kapsamında değerlendirildi.       
     Thetahealing Ekolünün kurucusu Vianna Stibal dan Thetahealing Eğitmenlik Eğitimleri de alan Bilge Öztekin beynin, enerjetik sistemlerin ve bilinçaltının mucizevi dünyasında ilerlemeye devam ediyor.
   Kendi özgün çalışmalarının bulunduğu bilinçaltı teknikleriyle olumlu düşünce ve davranışlarda devamlılıklar oluşturulmasına ve istenilen davranışları devam ettirme tekniklerini oluşturdu. Uyguladığı yöntemlerin yanında kendine özgü teknikleri de harmanlayarak gerçekleştirdiğini vurgulayan Öztekin, hurafelerden uzak, akılcılığın ve bilginin somut haliyle insanlara umut olmanın ve paylaşmanın evrendeki en büyük enerji kaynağı olduğuna inanıyor.
Yaptığı çalışmalarla insanlara hayat yolculuğunda ışık tutan Öztekin, uygulamaları ile  insanların hayatını olumlu yönde etkilemenin mutluluğunu yaşamanın büyük bir keyif olduğunu vurguluyor.