NİYE "BİLGE ÖZTEKİN?"
 

    Hayat! Dünya yolculuğundaki ömrün adı sadece. Aslında bir amaç için geldiğin dünyada ne çok adını imtihan koyduğun deneyimler yaşıyorsun. Etkiler ve tepkilerle yaşarken zamanın an, dakika, saat, gün, yıl bölümleriyle etkinin karşılığı "tepki" olmalı mıdır sence? Etkiye tepki maddeden ibarettir oysa ki fizikseldir. Sen ise saf bir ruhsun beden elbisesi giymiş. Ruhun ise hallerle hislerle enerjilerle donanımlıdır. Ömür yolculuğunda her an etkiye tepki ile değil var olan her şey ile uyumla, iletişimle,  ahenkle ya da uyumsuzlukla halden hale yönettiğimiz ruhumuzla sürer. Uyumsuzlukların adı yeri gelir olumsuz düşünce, ümitsizlik, değersizlik duygusu, güvensiz olma, kırgınlık, negatif deneyimler, endişe, aşırı üstüne çekme, stres, mutsuzluk, nefret olur. Uyumla ahenkle oluşan iletişim halleri ise olumlu düşünce, irade, inanç, barışık olma, değerli hissetme, pozitif deneyim, sakinlik, mutluluk, sevgi olur. 

      Bilmek en önemli kaynaktır. Bilmek için önce bilmemek deneyimlemek öğrenmek olması gerendir. Öğrenmek dünya boyutunun en güzel hissettiren duygularındandır.    


       Kendini biliyor musun? Daha doğru tanımla kendini kendinle mi yoksa dış etkenlerle mi biliyorsun. Bilmek önce kendini her şeyiyle öğrenmekle başlar. Potansiyelini biliyor musun? Gizli kalmış yönlerini? Neleri başarabileceğini, aslında senin kim olduğunu?

        İçe bakışlarında yargılarla mı hoşgörüyle mi sesleniyorsun? İsyan enerjisini mi çalıştırıyorsun farkında olmadan teslimiyet, şükür enerjisini mi? Her şey yolunda değilse eğer hep başkaları, hep kader, hep şartlar mıdır sebepleri...

         Sürekli karamsar mısın? Dilinden dökülen kelimelerin yumuşak ya da sertliğini fark edebiliyor musun? Hangi ifadeleri oluşturuyorsun, olumlu kelimelerle mi olumsuz kelimelerle mi dolu diyalektiğin? Peki, seçtiğin kelimeler hangi cümlelere enerji veriyor? Bilinçaltını dilinle nasıl programladığını biliyor musun?

       Hedeflerine ulaşma yolunda "tam" mısın? Tüm sebeplerin kalbini ateşleyebiliyor mu? Sonuca erdiremiyorsan eğer "tam" olamayan sebeplerine bir göz atmak ister misin? 


       Hep güçsüz mü hissediyorsun. Başkaları hep daha güçlü daha iyi mi görünüyor gözünde... Kıyaslamayan fakat kıyaslayanlardan mısın? Mutluluk, huzur, sevgi, en iyiler hep başkalarını mı gösteriyor pusulada... O daha ve en iyilere bir de buradan bakmak ister misin? Sadece görünen gerçek, hissedilen doğru, duyulan farklı anlamlardadır. Bunlara buradan bakmak ister misin?

Sen isminden, bedeninden, deneyimlerinden de fazlasısın bunu biliyor musun?

Potansiyelini keşfetmeye ne dersin? Evet, diyorsan eğer senin için her zaman ekibimle burada olacağım. Online randevu ve İletişim sayfasından bize rahatlıkla ulaşabilirsin.


 Vesselam

 Bilge ÖZTEKİN